s rodinou

V Českých Budějovicích a okolí

V Hluboké nad Vltavou a okolí

V Týně nad Vltavou a okolí

Hvězdárna a planetárium České Budějovice

Českobudějovická hvězdárna byla otevřena v roce 1937 jako druhá nejstarší veřejnosti přístupná hvězdárna v Čechách. Seznamuje širokou veřejnost s astronomickým výzkumem a jejími příbuznými vědami. Pronikněte do tajemství vesmíru. Hvězdárna je vybavena kinosálem, na kopuli sálu mohou návštěvníci pozorovat umělou oblohu se Sluncem, Měsícem, planetami a hvězdami. V kopuli hvězdárny jsou připraveny tři dalekohledy určené pro pozorování Slunce i těles sluneční soustavy a dalších vesmírných objektů na noční obloze. 

Hvězdárna a planetárium České Budějovice

Adresa: Hvězdárna a planetárium České Budějovice, Zátkovo nábřeží 4, 370 01 České Budějovice
E - mail: hvezdarna@hvezdarnacb.cz 


Funpark Panda

Funpark Panda je největším zábavním parkem v jižních Čechách. Funpark Panda je ideálním místem pro příjemně strávený den celé rodiny. Nabízí velké množství atrakcí, díky kterým si užijete den plný zábavy. Jsou určeny nejen pro ty nejmenší, ale i pro dospělé. Zadovádět si tak mohou všichni. 

Funpark Panda

Adresa: Steinhof s. r. o., České Vrbné 2394, 370 11 České Budějovice
Telefon: +420 727 964 461
E - mail: info@funparkpanda.cz 
Webwww.funparkpanda.cz 


Hopsárium

Hopsání bez hranic. To je Hopsárium - největší zastřešený rodinný park v jižních Čechách. Moderní herna nabízí velké množství atrakcí - osmimetrovou prolézací věž, lezeckou stěnu s překážkami, maxitrampolíny, multifunkční plochu pro míčové hry, velké dopravní hřiště, jízda na nafukovacích kruzích a mnoho dalšího. Bavit se budou dobře děti i dospělí. 

Hopsárium

Adresa: Hopsárium v Českých Budějovicích, Vrbenská 2290, 370 01 České Budějovice
Telefon: +4420 606 899 988
E - mail: info@hopsarium.cz 
Webwww.budejovice.hopsarium.cz 


ZOO Hluboká

Vydejte se do zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou a poznejte až 300 druhů zvířat pocházejících z Čech, Evropy a mírného klimatu Asie. Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou leží v prostředí pro jižní Čechy typickém - na břehu velkého rybníka, v rovinatém terénu s alejí starých dubů. V současné době je její rozvoj nejrozsáhlejší od jejího otevření v roce 1936. ZOO Ohrada se stala moderní a uznávanou institucí. Nejenže zde můžete vidět přes 3000 exemplářů zvířat, ale dokonce si některé můžete i adoptovat. Navíc pro vás zaměstnanci ZOO pravidelně připravují doprovodný program. 

ZOO Hluboká

Adresa: ZOO Hluboká nad Vltavou Ohrada, 373 1 Hluboká nad Vltavou
Telefon: +420 387 002 211
E-mail: info@zoo-ohrada.cz
Webwww.zoohluboka.cz


Pohádkové podzemí

Navštivte pohádkové bytosti v tajemných podzemních prostorách Loveckého zámečku Ohrada. Najdete zde stálou expozici pohádkových bytostí s doprovodným programem (kvízy, interaktivní panely, optické klamy) a dalšími pohádkovými atrakcemi. Barokní lovecký zámeček se nachází 2 km od Hluboké nad Vltavou na břehu Munického rybníka v blízkosti ZOO Ohrada. Sídlí v něm také Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství.  

Pohádkové podzemí

Adresa: Pohádkové podzemí, Lovecký zámek Ohrada, 373 41 Hluboká nad Vltavou 
Telefon: +420 777 278 426
E-mail: deep4fun@seznam.cz 
Webwww.pohadkove-podzemi.webnode.cz 


Sportovně relaxační areál

Vydejte se do jednoho z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů v České republice. Ideální místo pro aktivní odpočinek. Užijte si zde s rodinou chvíle volna. Nudit se zde určitě nebudete. Najdete zde adrenalin park, adventure minigolf, obří dětský dřevěný hrad, různé prolézačky a skluzavky, trampolínu a hřiště pro různé sporty (plážový volejbal, basketbal, badminton, stolní tenis, petanque). 

Sportovně relaxační areál

Adresa: Sportovně relaxační areál, Sportovní 1276, 373 41 Hluboká nad Vltavou
Telefon: +420 602 746 746 
E-mail: petrik@good-agency.cz 
Webwww.areal-hluboka.cz 


Muzeum historických vozidel v Pořežanech

Zavítejte do soukromého muzea historických vozidel v Pořežanech. Najdete zde historické nákladní a osobní automobily, motocykly, jízdní kola, koňské kočáry, bryčky, sáně, starou zemědělskou techniku a mnoho dalšího. Všechny exponáty jsou originály a najdete zde skutečné skvosty, např biskupský kočár, který byl zapůjčen na natáčení pohádek (Princezna ze mlejna, Nejkrásnější hádanka, Z pekla štěstí aj.) či pohřební kočár. 

Muzeum historických vozidel v Pořežanech

Adresa: Soukromé muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky, Pořeženy 24, 375 01 Týn nad Vltavou
Telefon: +420 604 675 031 
E-mail: muzeumvozidelporezany@seznam.cz
Webwww.muzeum.wz.cz 


Městské muzeum Týn nad Vltavou

 • Navštivte moderní interaktivní expozice Městského muzea v Týně nad Vltavou a a nechte se vtáhnout zábavnou formou do minulosti. V roce 2014 byla po roční rekonstrukci otevřena nová interaktivní stálá expozice, která představuje návštěvníkům pomocí nejmodernějších technologií průřez historií města Týna nad Vltavou a jeho okolí od pravěku až po současnost. Hlavním záměrem je návštěvníkovi zprostředkovat zážitek z minulosti netradiční formou - vystavené předměty vám vyprávějí svůj příběh. Nechte se tedy vtáhnout do děje. Kromě stálé expozice můžete navštívit i výstavu loutek, krátkodobé výstavy nebo podzemní chodby (ty jsou ale pro tento rok z technických důvodů uzavřené). 

  Městské muzeum Týn nad Vltavou

  Adresa: náměstí Míru 1, 375 01 Týn nad Vltavou
  Telefon: +420 385 772 302
  E-mail: muzeum@kutlura.tnv.cz
  Webwww.kulturatyn.cz 


 • Přírodovědné muzeum Semenec

 • Objevujte tajemství přírody všemi svými smysly. Rádi si odpočinete v klidném prostředí a zároveň se dozvíte něco o přírodě kolem nás? Přírodovědné muzeum Semenec nabízí dobrodružství pro každého. Projděte si expozici lesních společenstev, sbírku léčivých bylin, geologickou expozici, sbírku světových druhů borovic, paleontologickou expozici, rozárium a mnoho dalšího. Díky zábavným interaktivním prvkům na vlastní smysly porozumíte procesům, které se v přírodě odehrávají. V areálu je pro vás také připraveno posezení, kde si můžete odpočinou a vychutnat kávu, čaj a další drobné občerstvení. Muzeum se nachází asi 2 km od centra města Týn nad Vltavou, nedaleko rozhledny Semenec u cesty směrem k soutoku Vltavy s Lužnicí. 

  Přírodovědné muzeum Semenec

  Adresa: Semenec, o. p. s., Semenec 846, 375 01 Týn nad Vltavou 
  Telefon: +420 604 626 894 
  E-mail: info@muzeumsemene.cz
  Webwww.muzeumsemenec.cz


 • Informační centrum Jaderné elektrárny Temelín

 • V bezprostřední blízkosti Jaderné elektrárny Temelín stojí renesanční zámeček Vysoký hrádek. V jeho interiérech však nenajdete nic, co se obvykle v zámcích a hradech nachází. Sídlí zde Informační centrum Jaderné elektrárny Temelín (IC JETE), které návštěvníkům nabízí zajímavé putování za elektřinou z jádra. IC JETE zve každého, koho zajímá, jak funguje jaderná elektrárna. Prostřednictvím interaktivních expozicic se tak dozvíte vše a ještě mnohem více o problematice výroby jaderné energie. 

  Informační centrum Jaderné elektrárny Temelín

  Adresa: Jaderná elektrárna Temelín, zámeček Vysoký hrádek, 373 05 Temelín
  Telefon: +420 381 102 639
  E-mail: infocentrum.ete@cez.cz 
  Webwww.cez.cz 


 • Zámek Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí

 • Zámek Mitrowicz. Zážitek, na který nikdo nezapomene. Zámek Mitrowicz je jedinečný, romantický, citlivě zrestaurovaný zámek z roku 1565 s neopakovatelným geniem loci. Na zámku si můžete užít celý den a nudit se rozhodně nebudete. Po celé léto se můžete těšit na kostýmované prohlídky zámku a středověký program plný divadla a šermu. Každou středu a sobotu se navíc konají noční prohlídky zámku, kde žažijete neopakovatelnou atmosféru nasvíceného zámeckého areálu a ohňovou show. Zámecký areál má nově infocentrum, malou bylinkovou zahrádku a malé jezírko, kde se můžete v horkém letním dni osvěžit. Samozřejmostí je výborné občerstvení, které si můžete užít i ve formě piknikových košů. 

  Zámek Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí

  Adresa: Koloděje nad Lužnicí 1, 375 01 Týn nad Vltavou
  Telefon: +420 728 353 133
  E-mail: bedrich@mitrowicz.cz 
  Webwww.zamekmitrowicz.cz


 •  Jihočeské zemědělské muzeum

 • Víte, kde bývá nejčastěji osina? Umíte tlouct špačky? Víte, proč kovářovic kobyla chodí bosa? Troufli byste si vymlátit obilí cepem? Víte, jak oddělit zrno od plev? Víte, co je to povříslo? Rozumíte tomu jako koza petrželi? Nevadí, přijďte do Jihočeského zemědělského muzea a přesvědčte se, že zemědělství může být i zábava. Najdete zde expozice historické zemědělské techniky, interaktivní expozice Potraviny s rodokmenem, dětský agrokoutek, výtvarnou dílnu, agrohopsárium, traktůrkovou půjčovnu pro malé zemědělce, minifarmu a mnoho dalšího. 

  Sahání na exponáty vítáno!

  Jihočeské zemědělské muzeum

  Adresa: Jihočeské zemědělské muzeum, Netěchovice 14, 375 01 Týn nad Vltavou
  Telefon: +420 601 299 113
  E-mail: info@zemedelske-muzeum.cz
  Webwww.zemedelske-muzeum.cz