na koni

Hipostezky kolem Vltavy

Poznejte krásu Vltavy a jejího okolí z koňského sedla. Putujte okolím jihočeských měst, krajinou plnou lesů, rybníků a polností. Na výběr máte hned z několika značených hipostezek.

Trasa kolem Hluboké nad Vltavou

Trasa Hněvkovická přehrada - Všemyslice

Trasa Hněvkovická přehrada - Tuchonice

Trasa Hněvkovická přehrada - Netěchovice

Trasa Týn nad Vltavou - Všemyslice - Štětice 

Jezdectví

V turistické destinaci Vltava Resort máte několik možností, kde si můžete zajezdit na koni a užít si tak pohled na svět z koňského sedla.

Jezdecký areál Vondrov

Krásní koně patří do Vondrova už bezmála půl tisíciletí. Dvůr Vondrov sice během své historie prošel několik stavebními úpravami, ale jeho historický vzhled a hlavně účel zůstal zachován. Dvůr Vondrov se nachází v přírodním prostředí mezi rybníkem Bezdrev a areálem ZOO Ohrada. Patří tak mezi nejaktraktivnější agroturistická centra u nás. V současné době nabízí Jezdecký areál Vondrov tyto služby: ustájení koní v prostorných individuálních boxech se slámovou nebo pilinovou podestýlkou, veterinární a podkovářské služby, využití haly pro ustájené koně za plný měsíční paušál zdarma, velká kapacita výběhů, jezdecký výcvik, jezdeckou halu. Kromě toho pravidelně pořádá různé kulturně-společenské a sportovní akce.

Jezdecký areál Vondrov

Adresa: Koně Vondrov, Vondrov 762, 373 41 Hluboká nad Vltavou
Telefon: +420 602 738 988
E-mail: info@konevondrov.cz
Web: www.konevondrov.cz


Statek Straširybka

Pozvání na statek Straširybka patří všem, kteří si chtějí na vlastní kůži vyzkoušet, co to znamená žít v přirozených podmínkách mezi zvířaty ve stálém kontaktu s nimi a přírodou. Pro zájemce statek Straširybka nabízí možnost výuky jízdy na koni podle vlastní koncepce 1. přírodní jezdecké školy. Můžete se také zúčastnit jednodenního až týdenního putování v sedle, víkendového nebo týdenního pobytu s koňmi. Na statku se můžete ubytovat buď v samostatně stojícím domečku, ve dvoulůžkovém pokoji v domě nebo v minicampu. 

Statek Straširybka

Adresa: Statek Straširybka, Tuchonice 11, 375 01 Týn nad Vltavou
Telefon: +420 385 726 957, +420 602 792 430
E-mail: strasirybka@quick.cz
Webwww.statekstrasirybka.unas.cz


Rodinná farma Dvůr Čihovice

Dvůr Čihovice je rozsáhlý zemědělský statek, který se nachází v srdci jižních Čech v Týně nad Vltavou na území zaniklé vsi Čihovice. Rodinná farma Dvůr Čihovice je ideálním místem pro vaši dovolenou. Přijeďte objevit srdce jižních Čech. Výlety do okolní přírody, rekreační plavba, cyklistika, kulturní památky, tradiční řemesla a originální farmářské produkty a výrobky. Dvůr Čihovice nabízí ubytování formou Bed&Breakfast (ubytování se snídaní). V ceně ubytování je možné využít připojení Wi-Fi, parkování, společenské hry, dětské minihriště, venkovní posezení s grilem, letní kino atd. Dvůr Čihovice nabízí také aktivní víkendové pobyty u koní, vhodné i pro začátečníky, s možností poznat život koní, jejich potřeby a chování. Na své si přijdou i zkušení milovníci koní, kteří jistě ocení napojení na rozsáhlou síť hipostezek. 

Rodinná farma Dvůr Čihovice

Adresa: Dvůr Čihovice, POMOC Týn nad Vltavou, z. s., Čihovice 30, 375 01 Týn nad Vltavou
Telefon: +420 385 721 136, +420 774 709 103
E-mail: spejchar@cihovice.cz
Webwww.dvurcihovice.cz 


Jezdecký oddíl Framak

Jezdecký oddíl Framak je tu pro všechny, kdo si chtějí zajezdit na koních, od úplných nováčků po pokročilé a zkušené jezdce. Jízdy jsou uzpůsobeny kondici a zkušenostem. K výuce a rekreačnímu ježdění je možné využít lonž ohradu, jízdárnu a večer a v zimním období i krytou osvětlenou jízdárnu v budově. Po domluvě mohou zkušení jezdci podniknout vyjížďku do přírody. Jízdárna Framak nabízí i možnost přespání v chatce se dvěma palandami. Pro koně je připravena bezpečná ohrada s pitnou vodou. 

Jezdecký oddíl Framak

Adresa: JO Framak, Alej Míru 598, 375 01 Týn nad Vltavou
Telefon: +420 720 308 387. +420 723 234 168 
E-mail: framak.tyn@seznam.cz
Webwww.framak.snadno.eu